E-candles projektas


Gimiau ir užaugau Upynoje. Keletą metų teko išbandyti didmiesčio gyvenimą studijuojant, tačiau niekada neturėjau noro pasilikti jame dėl triukšmo, užteršto oro ir didelių daugiabučių namų apsupties, kai vienintelė tavo gyvenimo vieta – keletas kambarių ir kiemas, kuriuo reikia dalintis su visais praeiviais ir namo kaimynais. Tad dabar jau beveik dešimt metų esu sugrįžusi į gimtinę, kurią, kartu su trejomis dukrytėmis, vadiname savais namais.

Daugelį girdime sakant, jog gyvenimas mažame miestelyje ar kaime – riboja žmogų, tačiau ir jame galima rasti begalę veiklos ir būdų save realizuoti. Septynerius metus dirbau pedagoginį darbą, teko patirti daug išbandymų, tačiau, kaip visi teigia, kiekvienas sunkumas padaro asmenį stipresniu.
Visada turėdavau kokią nors veiklą, kuri būdavo būdas atsipalaiduoti ir visai neseniai kilo idėja save išbandyti žvakių darymo srityje. Viskas prasidėjo nuo to, kad interneto platybėse užkliuvo straipsnis apie tai, jog ieškodami sau kvapų, kurie sukuria jaukumą namuose, parduotuvėje
perkame gaminius, kenkiančius mūsų sveikatai. Nutariau rasti alternatyvą, kuri būtų natūrali ir „draugiška“ man pačiai bei kartu gyvenantiems vaikams.

Pradėjau domėtis medžiagomis, priemonėmis, gamybos procesu bei technologijomis ir po viso to ėmiausi kūrybos. Pasigaminau keletą žvakių iš 100 proc. natūralaus sojų vaško su aromatiniais aliejais. Rezultatas nustebino net mane pačią. Produktas yra toks natūralus, jog į savo
aplinką jį įsileistų net veganai, o kvapai – tokie netradiciniai, kad ėmė stebinti kiekvieną užsukusį pas mane į svečius. Ir taip, žvakė po žvakės, viskas iškeliavo pas kitus kaip dovana, pradėjo atsirasti
tokių, kurie užsimanė net įsigyti. Norėdama, jog tai būtų išskirtinis daiktas bei nešantis žinią būtent nuo manęs, išdrįsau sugalvoti savo gaminiui pavadinimą ,,Ecandles“. Galbūt, tai ateityje taps verslu, tačiau iki to dar ilgas kelias, kuriame laukia ne vienas sudėtingas žingsnis.

Gyventi mažoje ir vienas kitą pažįstančioje bendruomenėje yra itin smagu, nes iš supančios aplinkos sulaukiama padrąsinimų bei palaikymo. O kūrybingas ir drąsus žmogus savo kelią randa nepriklausomai nuo to, kur jis nusprendė kurti savo ateitį.

Evelina Jarušauskienė